Welcome on INUKA!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Hero's come back la data de Mier 22 Ian - 19:33

Hiimerane

Membru forum
Membru forum
Continut: Personajele apartin autorului Masashi Kishimoto din anime-ul Naruto si nu voi face abuz asupra lor.
P.S.: Tin sa mentionez ca acest fic este postat si pe un alt forum. http://www.smiley-fa 

Hero's come back

Capitolul 1

(In the past)

Marturisire

Din perspectiva ei

Academia Saotome. Este locul unde tineri inzestrati cu talent isi implinesc visele. Prima oara cand pasisem pe holurile academiei parca intrasem intr-o lume de basm. E un loc grozav. Mi-am facut multi prieteni, printre care si....EL. 
Ne intelegeam destul de bine. La orele doamnei Ringo, eram deseori pusi ca parteneri. Asa incepusem sa il plac. Vroiam sa fim mai mult decat niste simpli prieteni. Toti ma incurajasera sa ii marturisesc sentimentele mele, dar....nu stiu ce sa fac. Mie teama. Mie teama ca ma va respinge, ca nu se va mai comporta cu mine ca de obicei.

Iubirea...e cel mai frumos sentiment de care a avut parte omul. Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb. E un sentiment pur, un sentiment ce deseori iti da fiori, un sentiment sincer, un adevar prea dureros sa fie acceptat, un zambet, o lacrima, un tresarit, un moment de fericire, un strop de inocenta, un gand curat, un sentiment adevarat ce foarte greu poate fi uitat. 

"Ma intreb oare daca are vreun rost sa ii spun. Nu am nimic de pierdut, dar nici de castigat."

Paseam cu teama pe holurile academiei cautand acea persoana. Frica si emotiile pusesera stapanire pe mine inca de cand ma indragostisem de el. Am vrut de multe ori sa ii marturisesc dragostea mea pentru el, dar renuntasem. Acum insa sunt hotarata. Il cautasem peste tot, dar nu era nicaieri. Ma intreb unde s-o fi dus? Pe deoparte ma bucur ca nu l-am gasit, pe de alta parte imi pare rau. 

"Acoperisul..."

Sigur era acolo. Mereu urca sus, pe acoperisul academiei. Acel loc e special pentru el. E un loc linistit de unde poti privi cerul senin atat de frumos. Acolo ne cunoscuseram toti trei in prima zi aici. El, Naruto si eu. Deveniseram cei mai buni prieteni. Ma bucurasem ca am reusit sa imi fac prieteni. Prieteni pe care ma pot baza. Huh. Cu fiecare pas pe care il faceam, parca ma cuprindeau si mai tare emotiile. Aveam o stare de ameteala si tremuram din cap pana-n picioare. Nu stiam cu ce sa incep, cum sa incep. 
Odata ajunsa in capatul scarilor, deschid usa din fier ce scoase un scartait insuportabil. El, isi savura cafeaua linistit privind norii cu forme destul de amuzante. Se intoarse putin confuz catre mine. Un zambet mic ii inflorise pe chipul angelic. Inima mea parca vroia sa o ia razna, sa-mi iasa din piept si sa fuga departe. E atat de frumos. 

- Ce zi frumoasa!
Zise intinzandu-se pe betonul incalzit de razele soarelui. Incet merg inspre el si ma asez jos atintindu-mi privirea inspre cer. Ma simteam tensionata. Vroiam sa spun ceva, dar cuvintele parca nu vroiau sa iasa. Ma blocasem. 

"Ce ar trebui sa fac? Cum sa incep? Nu pot sa-l privesc in ochi."

- Sakura-chan, esti bine? Pari putin cam tensionata. 
Vroiam sa raspund, dar ceva ma oprea. Totusi, n-o sa tac pentru totdeauna. Acum ori niciodata. Trebuie s-o fac.
- E..eu...te iubesc!
Am zis aproape tipand. Dintr-o data ma simteam mai usurata, dar acest sentiment nu durase prea mult. Brunetul ramase socat si confuz privindu-ma fix in ochi. Tristetea isi facuse loc pe chipul sau atat de perfect.
- S...Sakura-chan....imi pare rau, dar....
- Eu...chiar te iubesc. Esti totul pentru mine....totul. Ii spusesem cu lacrimi in ochi. 
Chipul sau nu mai exprima nimic. Parea de piatra, dar stiam ca nu e asa. Ochii sai imi urmareau fiecare miscare. Deschise gura pentru a spune ceva, dar apoi o inchise la loc. Il inteleg. Nu stia, nu putea sa spuna ceva. Ma respinse, iar asta durea foarte tare.

Parca imi pierdusem scopul in viata, parca as fi uitat de ce traiesc. Vroiam pur si simplu sa se termine. Sa dispar de tot. Ma ridic de pe ciment, apoi o iau la fuga pe scari in jos. Lacrimile nu se oprisera. Nu puteam sa le opresc. Era prea dureros. 

O sa plec....

Asta e singurul lucru la care ma puteam gandi. Tot ce trebuia sa fac....

Va urma.....

Cam asta a fost. Stiu ca e scurt si cam cam grabit actiunea, dar m-am cam blocat si n-am avut idee ce sa mai adaug in unele propozitii. Totusi capitolele urmatoare vor fi cu totul diferite. >///<

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Hero's come back la data de Sam 25 Ian - 16:52

Eu prima ~
Asta dacă mă mai pot concentra din cauza sexismului emanat de semnătura ta o.O !
Mi - a plăcut . Observi ce - am făcut ? Dacă nu , dă - mi voie să - ţi explic :
Hiimerane a scris:Mie teama. Mie teama ca ma va respinge, ca nu se va mai comporta cu mine ca de obicei.
Mi- >  e / este , mi , o , l , i întotdeauna se pune cratimă după " mi " , indiferent de timp - ul propoziţiei . De altfel , ai grijă să nu mai faci niciodată această greşeală , că e destul de semnificativă şi nu dă bine , mai ales că restul fic-ului e foarte reuşit şi nu are greşeli de gramatică / tastare .
Încă o mică atenţie , încearcă să utilizezi acele puncte de suspensie în numărul lor normal , adică 3  http://www.pic4ever.  . Utilizarea lor în exces nu arată bine .__ .

E foarte interesant capitolul , abia îl aştept şi pe următorul ( voi da com şi pe celălalt forum dacă găsesc fic - ul xxD ) .
Baftă ~

3 Re: Hero's come back la data de Mar 28 Ian - 21:14

HoShIkOo!

Fondator forum
Fondator forum
Hai salut! Am trecut si eu pe aici ... Hmm, un fic nou super! Sa vedem ce avem noi aici  http://www.smiley-fa 

Deci sa incepem  http://www.smiley-fa :

Hiimerane a scris:Continut: Personajele apartin autorului Masashi Kishimoto din anime-ul Naruto si nu voi face abuz asupra lor. [Regula RESPECTATA]  http://www.smiley-fa 
P.S.: Tin sa mentionez ca acest fic este postat si pe un alt forum. http://www.smiley-fa 

Hero's come back [Hmm, interesant titlu, sa vedem daca i se potriveste continutului]

Capitolul 1

(In the past)

Marturisire

Din perspectiva ei [Hmm, m-ai cam dus in eroare, dar hai ca merge si asa spontan sa vedem mai departe]

Academia Saotome. Este locul unde tineri inzestrati cu talent isi implinesc visele. Prima oara cand pasisem pe holurile academiei parca intrasem intr-o lume de basm. E un loc grozav. Mi-am facut multi prieteni, printre care si....EL. 
Ne intelegeam destul de bine. La orele doamnei Ringo, eram deseori pusi ca parteneri. Asa incepusem sa il plac. Vroiam sa fim mai mult decat niste simpli prieteni. Toti ma incurajasera sa ii marturisesc sentimentele mele, dar....nu stiu ce sa fac. Mie teama. Mie teama ca ma va respinge, ca nu se va mai comporta cu mine ca de obicei.  [Primul fragment al ficului, nu stiu de ce ai pus punct dupa "Academia Saotome" nu era nevoie puteai spune in felul urmator: "Academia Saotome, locul unde tinerii[cu doi de "i" aici] inzestrati[,] cu talent isi indeplinesc visele" Cred ca ceva de genul mergea, hmm ai grija mare la gramatica datorita neatentiei poti papa o litare de exemplu "tineri=tinerii". Punctele de suspensie sunt doar 3! [ ... ] Ele se folosesc pentru prelungirea unei fraze, pentru a atrage cititorul asupra continutului. Cratima, este foarte importanta atunci cand realizezi o propozitie sau o compunere, ea are rolul de a rostii impreuna doua cuvinte diferite, ea poate inlocui vocale cum ar fi "i".]

Iubirea...e cel mai frumos sentiment de care a avut parte omul. Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb. E un sentiment pur, un sentiment ce deseori iti da fiori, un sentiment sincer, un adevar prea dureros sa fie acceptat, un zambet, o lacrima, un tresarit, un moment de fericire, un strop de inocenta, un gand curat, un sentiment adevarat ce foarte greu poate fi uitat.  

"Ma intreb oare daca are vreun rost sa ii spun. Nu am nimic de pierdut, dar nici de castigat."

Paseam cu teama pe holurile academiei cautand acea persoana. Frica si emotiile pusesera stapanire pe mine inca de cand ma indragostisem de el. Am vrut de multe ori sa ii marturisesc dragostea mea pentru el, dar renuntasem. Acum insa sunt hotarata. Il cautasem peste tot, dar nu era nicaieri. Ma intreb unde s-o fi dus? Pe deoparte ma bucur ca nu l-am gasit, pe de alta parte imi pare rau. [M-ai dus putin in eroare datorita ultimelor propozitii din fragmentul de mai sus "Il cautasem peste tot, dar nu era nicaieri. Ma intreb unde s-o fi dus? Pe deoparte ma bucur ..." La faza asta chiar nu te inteleg, pana la urma cine vorbeste? Vorbesti tu autorul/naratorul? Sau personajul? He he, din cate observ aici nu e nici una, nici alta? Sunt amndoua combinate! Ai grija ca nu e bine, ori persoana I! Ori persoana a III-a?!]

"Acoperisul..."

Sigur era acolo. Mereu urca sus, pe acoperisul academiei. Acel loc e special pentru el. E un loc linistit de unde poti privi cerul senin atat de frumos. Acolo ne cunoscuseram toti trei in prima zi aici. El, Naruto si eu. Deveniseram cei mai buni prieteni. Ma bucurasem ca am reusit sa imi fac prieteni. Prieteni pe care ma pot baza. Huh. Cu fiecare pas pe care il faceam, parca ma cuprindeau si mai tare emotiile. Aveam o stare de ameteala si tremuram din cap pana-n picioare. Nu stiam cu ce sa incep, cum sa incep. 
Odata ajunsa in capatul scarilor, deschid usa din fier ce scoase un scartait insuportabil. El, isi savura cafeaua linistit privind norii cu forme destul de amuzante. Se intoarse putin confuz catre mine. Un zambet mic ii inflorise pe chipul angelic. Inima mea parca vroia sa o ia razna, sa-mi iasa din piept si sa fuga departe. E atat de frumos. 

- Ce zi frumoasa! 
Zise intinzandu-se pe betonul incalzit de razele soarelui. Incet merg inspre el si ma asez jos atintindu-mi privirea inspre cer. Ma simteam tensionata. Vroiam sa spun ceva, dar cuvintele parca nu vroiau sa iasa. Ma blocasem. 

"Ce ar trebui sa fac? Cum sa incep? Nu pot sa-l privesc in ochi."

- Sakura-chan, esti bine? Pari putin cam tensionata. 
Vroiam sa raspund, dar ceva ma oprea. Totusi, n-o sa tac pentru totdeauna. Acum ori niciodata. Trebuie s-o fac.
- E..eu...te iubesc! [Probabil aici vroiai sa para ca se balbaie nu? Ar trebui sa fie ceva de genul "E-Eu, te iubesc!"] 
Am zis aproape tipand. Dintr-o data ma simteam mai usurata, dar acest sentiment nu durase prea mult. Brunetul ramase socat si confuz privindu-ma fix in ochi. Tristetea isi facuse loc pe chipul sau atat de perfect.
- Eu...chiar te iubesc. Esti totul pentru mine....totul. Ii spusesem cu lacrimi in ochi. 
Chipul sau nu mai exprima nimic. Parea de piatra, dar stiam ca nu e asa. Ochii sai imi urmareau fiecare miscare. Deschise gura pentru a spune ceva, dar apoi o inchise la loc. Il inteleg. Nu stia, nu putea sa spuna ceva. Ma respinse, iar asta durea foarte tare.

Parca imi pierdusem scopul in viata, parca as fi uitat de ce traiesc. Vroiam pur si simplu sa se termine. Sa dispar de tot. Ma ridic de pe ciment, apoi o iau la fuga pe scari in jos. Lacrimile nu se oprisera. Nu puteam sa le opresc. Era prea dureros. 

O sa plec....

Asta e singurul lucru la care ma puteam gandi. Tot ce trebuia sa fac....

Va urma.....

Cam asta a fost. Stiu ca e scurt si cam cam grabit actiunea, dar m-am cam blocat si n-am avut idee ce sa mai adaug in unele propozitii. Totusi capitolele urmatoare vor fi cu totul diferite. >///<

Deci dupa cate observi mai sus am marcat cu bolt negru cateva observatii. Acum sa-mi spun parerea despre continutul primului capitol:

! Titlul: Cum am zis si mai sus este interesant, dar inca nu prea stiu daca se potriveste acestui fic, dar nici nu pot sa iau o parere in totalitate pentru ca se va vedea dupa 2-3 sau chiar 5 capitole daca e bun sau nu.
 ! Originalitate: Pot sa zic, ca exista, nu am mai intalnit pana acuma un inceput astfel. Deci e bine aici.
 ! Descrierea: Lipseste cu mult! Descrie mai mult sentimentele personajelor, locurile pentru a face ficul mai interesant. Daca spui doua trei cuvinte si treci direct la ceea ce vrei tu sa zici, noi cititorii nu vom intelege ce se intampla defapt , parerea mea... 
 ! Actiunea: Foarte grabita, zici ca pierzi trenul si acum e sfarsitul, actiunea trebuie sa fie incet cu amanunte. Nu cred ca cititorilor le-ar placea sa citeasca ceva gen "Intr-o zi cu zapada, in avion plec. Sunt in camera si acum ma plimb cu taxiul" Ceva de genul e in capul cititorului. 
 ! Gramatica: Atentie! La gramatica si la limba si literatura romana, este foarte important ca frazele si cuvintele sa fie scrise lizibil si corect! 

Cam asta a fost, sa stii ca ideea este buna, imi place ficul tau... Sper sa nu te supere observatiile mele, dar asta nu trebuie sa te dezamageasca, nu renunta! Continua, ia in considerare fiecare sfat si va iesi un fic de nota 20! Bafta te pup si astept cu nerabdare nextul!  http://www.smiley-fa

Buna!Sunt HoShiKo,fondatoarea acestui forum!
Daca esti nou te rog treci mai intai aici Regulamente
De asemenea ar fi frumos sa te prezinti asa cum se cuvine nu?Prezinta-te
Ai vreo propunere pentru noi?Atunci posteaza aici :Propuneri

Vezi profilul utilizatorului http://inuka.justgoo.com

4 Re: Hero's come back la data de Mier 29 Ian - 22:20

Hiimerane

Membru forum
Membru forum
Multumesc pentru sfaturi. In legatura cu prima fraza, cuvantul "tinerii" nu l-am scris cu un "i" din neatentie. L-am scris cu unul deoarece se aude altfel cand e pronuntat. Stiu ca am grabit actiunea, insa era doar primul capitol si sincer nu stiam cum sa mai adaug si ce sa mai adaug. Totusi cred ca e intr-o oarecare masura potrivit avand in vedere ca e un fel de amintire pe moment.
Sper ca acest capitol sa se ridice la asteptarile voastre chiar daca e putin cam scurt. Lectura placuta!

P.S.: Ascultati melodia aceasta in timp ce cititi. Sper ca asa o sa simtiti ceea ce vreau sa transmit prin acest capitol. 

Capitolul 2

We are Team 7(Present)

Din perspectiva ei

Simteam cum inima voia sa-mi iasa din piept. Aveam emotii...emotii pe care cu greu le stapaneam. Niciodata nu ma gandisem ca va veni atat de multa lume sa ne vada. Meritul e al lui Kakashi-san. E un manager grozav, uneori putin cam ciudat. Daca nu ar fi existat el si Itachi-kun, nu cred ca am fi ajuns atat de departe. Inca de mica visasem la o cariera muzicala alaturi de cei mai buni prieteni ai mei, Naruto si Sasuke. 

"Ashita nante konai you ni to negatta yoru, kazoekirenai
Yume mo ai mo nakushi, ame ni utareta mama, naiteru, naiteru, naiteru..."

Naruto, pianistul trupei noastre. El e cel mai ciudat tip pe care l-am vazut pana acum. Totusi "ciudatul" asta imi e precum un frate. Mi-a fost mereu aproape in momentele in care aveam nevoie de cineva sa-mi aline durerea. Naruto are in jur de 20 de ani. Parul lui de culoarea razelor calde ale soarelui e mereu ciufulit intr-un mod artistic, iar ochii sai albastri ascund un trecut dureros, care se schimbase total cand ne cunoscuseram toti trei. 

In acesti patru ani ne schimbaseram cu totii foarte mult. Atat la aspect cat si la caracter. Ei, poate doar eu si Sasuke. Naruto ramansese acelasi ca si in liceu. Un tip energic, mereu cu zambetul pe buze si gata sa sara in ajutorul oricarei persoane aflate in pericol. Asta era Naruto. Un mare sufletist. Sasuke...ei, el...e fratele mai mic al iubitului meu Itachi. Are 21 de ani. De cand m-am confesat lui, atitudinea lui fata de mine se schimbase. E destul de distant cu mine. Nu prea vorbaret. Ochii lui precum abisul sunt mai mereu pierduti in zare. Pare ca niciodata nu e atent. Pare. Ceea ce nu inteleg e de ce e atat de rece cu mine? E ceva...nu stiu, ciudat la mijloc. Ar trebui sa incerc sa aflu? Presupun ca da, dar n-o s-o fac. 

Inca mai tin minte acea zi de parca ar fi fost ieri. Imi spun mereu ca nu mai simt nimic pentru el, dar degeaba. Nu ma pot minti pe mine, nu-mi pot minti inima. M-a durut ignoranta lui fata de mine atunci, si doar gandindu-ma la el ma doare sufletul.

Flashback

- E..eu...te iubesc!

End of flashback

Avusesem de gand sa plec atunci. Avusesem. Pana ce a aparut Itachi. In prezent are 25 de ani. Seamana foarte mult cu Sasuke exceptand cateva aspecte cum ar fi parul sau care e mai lung. Gasisem alinare in bratele sale. Incepusem sa tin la el foarte mult. Ma face fericita. Totusi, oricat de mult as fi tinut la el...in inima mea ramansese ocupat un micut coltisor intunecat...

"Yonaka ni nakitsukarete, egaita, jibun ja nai jibun no kao
Yowasa wo kakushita mama, egao wo tsukuru no wa yameyou, yameyou, yameyou..."

...un coltisor...doar al lui...Sas'ke-kun...

IMPORTANT - Daca nu intelegeti legatura primului capitol cu cel de-al doilea: Primul capitol e din trecut, amintirea Sakurei, iar al doilea e un fel de continuare "amestecata" cu prezentul.
Capitolul e din perspectiva Sakurei, ea fiind pe scena. Deci, acelea erau gandurile sale in timp ce canta. Asa se explica si rolul versurilor in japoneza. (Nana - kuroi namida).

5 Re: Hero's come back la data de Vin 31 Ian - 14:54

HoShIkOo!

Fondator forum
Fondator forum
Corectare by Meliss ^^ @! a scris:Multumesc pentru sfaturi. In legatura cu prima fraza, cuvantul "tinerii" nu l-am scris cu un "i" din neatentie. L-am scris cu unul deoarece se aude altfel cand e pronuntat. Stiu ca am grabit actiunea, insa era doar primul capitol si sincer nu stiam cum sa mai adaug si ce sa mai adaug. Totusi cred ca e intr-o oarecare masura potrivit avand in vedere ca e un fel de amintire pe moment.
Sper ca acest capitol sa se ridice la asteptarile voastre chiar daca e putin cam scurt. Lectura placuta!

P.S.: Ascultati melodia aceasta in timp ce cititi. Sper ca asa o sa simtiti ceea ce vreau sa transmit prin acest capitol. 

Capitolul 2

We are Team 7(Present)

Din perspectiva ei

Simteam cum inima voia sa-mi iasa din piept. Aveam emotii...emotii pe care cu greu le stapaneam. Niciodata nu ma gandisem ca va veni atat de multa lume sa ne vada. Meritul e al lui Kakashi-san. E un manager grozav, uneori putin cam ciudat. Daca nu ar fi existat el si Itachi-kun, nu cred ca am fi ajuns atat de departe. Inca de mica visasem la o cariera muzicala alaturi de cei mai buni prieteni ai mei, Naruto si Sasuke. 

"Ashita nante konai you ni to negatta yoru, kazoekirenai
Yume mo ai mo nakushi, ame ni utareta mama, naiteru, naiteru, naiteru..."

Naruto, pianistul trupei noastre. El e cel mai ciudat tip pe care l-am vazut pana acum. Totusi "ciudatul" asta imi e precum un frate. Mi-a fost mereu aproape in momentele in care aveam nevoie de cineva sa-mi aline durerea. Naruto are in jur de 20(Atunci cand scrii o compunere, nu cred ca pui pe foaie doua cifre care identifica o zi sau o varsta ci prin litere deci ar fii frumos sa fie "douazeci") de ani. Parul lui(,) de culoarea razelor calde ale soarelui(,) e mereu ciufulit intr-un mod artistic, iar ochii sai albastri(i) ascund un trecut dureros, care se schimbase total cand ne cunoscuseram toti trei. 

In acesti patru ani ne schimbaseram cu totii foarte mult. Atat la aspect cat si la caracter. Ei, poate doar eu si Sasuke. Naruto ramansese acelasi ca si in liceu. Un tip energic, mereu cu zambetul pe buze si gata sa sara in ajutorul oricarei persoane aflate in pericol. Asta era Naruto. Un mare sufletist. Sasuke...ei, el...e fratele mai mic al iubitului meu Itachi. Are 21 de ani. De cand m-am confesat lui, atitudinea lui fata de mine se schimbase. E destul de distant cu mine. Nu prea vorbaret. Ochii lui precum abisul sunt mai mereu pierduti in zare. Pare ca niciodata nu e atent. Pare. Ceea ce nu inteleg e de ce e atat de rece cu mine? E ceva...nu stiu, ciudat la mijloc. Ar trebui sa incerc sa aflu? Presupun ca da, dar n-o s-o fac. 

Inca mai tin minte acea zi de parca ar fi fost ieri. Imi spun mereu ca nu mai simt nimic pentru el, dar degeaba. Nu ma pot minti pe mine, nu-mi pot minti inima. M-a durut ignoranta lui fata de mine atunci, si doar gandindu-ma la el ma doare sufletul.

Flashback

- E..eu...te iubesc!

End of flashback

Avusesem de gand sa plec atunci. Avusesem. Pana ce a aparut Itachi. In prezent are 25 de ani. Seamana foarte mult cu Sasuke exceptand cateva aspecte cum ar fi parul sau care e mai lung. Gasisem alinare in bratele sale. Incepusem sa tin la el foarte mult. Ma face fericita. Totusi, oricat de mult as fi tinut la el...in inima mea ramansese ocupat un micut coltisor intunecat...

"Yonaka ni nakitsukarete, egaita, jibun ja nai jibun no kao
Yowasa wo kakushita mama, egao wo tsukuru no wa yameyou, yameyou, yameyou..."

...un coltisor...doar al lui...Sas'ke-kun...

IMPORTANT - Daca nu intelegeti legatura primului capitol cu cel de-al doilea: Primul capitol e din trecut, amintirea Sakurei, iar al doilea e un fel de continuare "amestecata" cu prezentul.
Capitolul e din perspectiva Sakurei, ea fiind pe scena. Deci, acelea erau gandurile sale in timp ce canta. Asa se explica si rolul versurilor in japoneza. (Nana - kuroi namida).

Salutare!@

Pot spune ca sunt mandra de tine ca incepi sa evoluezi in scrierea fic-ului si asta este foarte bine.!
 Am corectat cate putin unde am considerat ca n-ar fi in regula. Dar mi-a placut ca incepi sa iei in considerare sfaturile noastre  http://www.smiley-fa . 

Totusi trebuie sa mai lucrezi la naratiune si la descriere si bine-nteles la actiune. Dar incet, incet totul va iesi asa cum trebuie. Mi-a placut capitolul si buna ideea cu acea melodie ...  http://www.smiley-fa 

Astept continuarea! Sper s-o aduci cat mai repede, ca sunt curioasa de dezvoltarea fic-ului si a ta. Baftaaa!  http://www.smiley-fa  Zbey!~ http://www.pic4ever. 

Buna!Sunt HoShiKo,fondatoarea acestui forum!
Daca esti nou te rog treci mai intai aici Regulamente
De asemenea ar fi frumos sa te prezinti asa cum se cuvine nu?Prezinta-te
Ai vreo propunere pentru noi?Atunci posteaza aici :Propuneri

Vezi profilul utilizatorului http://inuka.justgoo.com

6 Re: Hero's come back la data de Sam 12 Mar - 21:43

Cineva

Membru forum
Membru forum
mia placut mult ideea cu melodia dr la capitolul al doile si are chiar o melodie faina continua povestea asteptam cu nerabdare continuarea

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Index de termeni

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

Flag Counter