Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku]

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:16

HoShIkOo!

Fondator forum

Anime
Surety: Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de autoare) din anime-ul/manga-ul (naruto) si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari/imagini.

Tin sa mentionez ca fic ul nu-mi apartapartine, nu imi iau drepturile de autor asupra mea. Sper sa va placa asa cum mi-a plăcut si mie.

CAPITOLUL I

Era o zi de primavara , pomii erau infloriti , pasarile au inceput sa isi arate glasul de inger care incanta urechile fiecarui om . Era frumos , sa speram ca va fi un an plin de roade , anul acesta adica in 1642 sper ca o sa fie mai bine si mai putina nedreptate . 
Asa gandea o fata de 17 ani , cu parul roz ca acadelele si ochii verzi ca iarba proaspat incoltita . Adolescenta se plimba de colo-colo , purtand o rochie mov cu dantele facuta de mama sa care o iubea foarte mult . Fata era de o frumusete rara , chipul ei semana cu cel al unui inger venit din cer iar zambetul ei era ca o raza de soare ce stralucea . Numele fetei era Sakura Haruno . Desi fata mereu era frumos imbracata era foarte saraca . Parintii se chinuiau mult sa o intretita dar totusi mama ei isi facuse timp sa o invete sa citeasca si sa fie o doamna in societate cand va creste . 
Sakura era o persoana foarte dragastoasa si iubea enorm copii , si ca sa ii ajute ii invata pe acestia sa citeasca , deoarece sa stii sa citesti era mare lucru pe atunci , numai copii ministrilor si guvernatorilor stiau sa citeasca si sa scrie . Rozalia se plimba citind o carte si din cauza neatentiei ei s-a ciocnit de un baiat brunet bine imbracat , cu ochii ca cea mai intunecata noapte . Acesta o priveste pe Sakura cu catusi de putin interes dar langa acest brunt se afla inca un baiat putin mai inalt , tot brunet si cu aceiasi culoare de ochi . Cred ca erau frati!? Asa gandea Sakura in momentul in care si-a ridicat fata din pamant deoarece era rusinata de cele intamplate . 
Brunetul cu parul ravasit se uita la fata dandu-si ochii peste cap , tataind apoi spuse:
-Asculta aici taranco ! uitate pe unde mergi sau voi fi nevoit sa iti dau o lectie de comportament apoi acesta zambeste pervers . Sakura fiind foarte timida se rusineaza si o lacrima se prelinge pe obraz dar gandirea ii este opita de celalalt baiat care ii spune brunetului cu parul ravasit :
-Sasuke mai taci odata si nu mai fi asa isteric ! Fata citea si nu a fost atenta sa vada daca trece maria sa Sasuke Uchiha pe aici ?! Domnisoara esti bine si daca nu te deranjaza cum te cheama ?
Rozalia se uita mirata de comportamentul baiatului , ii zambeste si ii raspunde cu o voce tremuranda :
-E-eu ma numesc Sakura Haruno domnule ! Si sunt foarte rusinata de cele intampla...dar nu apuca sa termine deoarece brunetu spune:
-Nu e nimic Sakura draga si sper ca fratele meu nu te-a intristat ! Asa e el si eu sunt Itachi Uchiha . IImi pare bine de cunostinta . 
-S-si mie domnule . Apoi Rozalia se roseste ca fierul incins , simtea cum inima ii iasa din piept . Itachi si Sasuke pleaca dar Itachi imi spune :
-Sakura scumpa mea te rog nu imi mai spune domnule , spunemi Itachi , bine?
-D-da Itachi . O zi buna . Sasuke numai tataia si isi dadea ochii peste cap . Itachi il priveste si ii spune :
-Ce naiba ai ? Ai vazut ce timida e iar tu te porti ca un mitocan ! Fi mai respectuos si tu . Arata ca ai educatie !
-Of da lasa-ma in pace ! Sunt cum vreu si eu nu arat respect unei taranci ! Singurul lucru ce imi place e ca are forme apetisante ! Itachi zambeste si el dar isi da in acelasi timp ochii peste cap .
Sakura se aseaza langa o fantana si se gandeste la cele intamplate apoi tresare dintr-o data . Si-a dat eama ca vorbise cu fii guvernatorului . Era foarte stresata dar cand observa cum trece timpul si ca se insereaza merge cu pasi mici spre casa.
Aceasta mai priveste din cand in cand luna care arata ca un balon alb-galbui . Apoi dintr-un bar iasa chiar Sasuke cu doua fete superbe dupa parerea Sakurei langa l . Acesta o vede pe Sakura si zambeste pervers . Aceasta stie ce va urma si incearca sa-i evite dar Sasuke se repezeste si o prinde de mana .Sakura il implora sa o lase deoarece parintii ei se vor ingrijora dar Sasuke incepea sa rada cand o privea pe Sakura si vedea cat de impacientata era . Acesta o priveste pe Sakura patrunzator apoi lasa sa se vede atat de pur ochii sai negri . 
Sakura mai ca tipa de frica sa o lase dar Sasuke nici nu avea de gand . 
-Mai se pare ca tarancuta care m-a lovit e pe strada noapte ?! Chiar e periculos! spune acesta ironic facand-o pe Sakura sa tremure tot mai tare . 
Sasuke se apropie de Sakura si...

Ultima editare efectuata de catre HoShIkOo! in Lun 13 Noi - 14:21, editata de 1 ori

Buna!Sunt HoShiKo,fondatoarea acestui forum!
Daca esti nou te rog treci mai intai aici Regulamente
De asemenea ar fi frumos sa te prezinti asa cum se cuvine nu?Prezinta-te
Ai vreo propunere pentru noi?Atunci posteaza aici :Propuneri

Vezi profilul utilizatorului http://inuka.justgoo.com

2 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:17

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL II - O noapte lunga si plina de lacrimi !

Sasuke se apropie de Sakura si ii cuprinde barbia cu doua dege apoi in badjocura incearca sa o sarute . Dar buzele rosii a lui Sasuke sunt oprite chiar de....Itachi ? Acesta era rosu de nervi si ii face semn la Sasuke sa dispara in bar fara nici un comentariu . Acesta , nervos pleaca inapoi in bar iar Sakura il priveste pe Itachi si lasa capul in jos de rusine iar fata ii este invadata de lacrimi care ii fac chipul sa se inrosaca . Itachi o priveste apoi ii prinde barbia cu doua degete si ii zambeste dulce . Itachi ii cere permisiunea de a o duce acasa si de a vorbii cu parintii fetei despre intarzierea acesteia . 
Sakura la inceput nu doreste sa accepte dar Itachi mai ca o implora iar noapte multi huligani umblau pe strazi . Fata accepta si fara sa realizeze incepe sa tremure . Era destul de rece , Itachi o priveste si isi da sacoul jos apoi il pune pe umeri Sakurei care tresarise putin . Aceasta a incercat sa refuze dar Itachi nu a acceptat nici un cuvant . 
Cei doi au vorbit pe drum ceva timp apoi Itachi a rupt un trandafir roz ca parul Sakurei si il l-a inmanat . Fata era rosie ca inghetata de visine . Nu stia ce sa mai faca . Apoi cei doi au ajuns in fata casei , parintii Sakurei au iesit ingrijorati dar cand l-au vazut pe fiul mai mare al senatorului langa fata lor mai sa-i lase picioarele nu alta . Acestia l-au invitat in casa dar acesta era grabit , apoi ca un ultim gest in cuprinde mana firava si alba a Sakurei si i-o sarutata tandru . Toti au ramas uimiti iar Sakurei parca ii fugea pamantul de sub picioare . Itachi zambeste putin pervers apoi isi i-a la revedere si pleaca . 
Parintii fetei au cam luat-o la intrebari pe fata dar e era in al noualea cer . Nu stia ce sa mai spuna de atata fericire apoi pleaca in camera . 
Merge la toaleta se schimba luandu-si rochia de noapte si boneta apoi intra repede in lumea viselor . Fata spera ca va visa frumos dar nu era asa . De fapt fata avea un cosmar groaznic . In fata ei a aparut Sasuke , acesta o prinde de maini si o tranteste de un perete . O prinde intre bratele lui puternice si ii da jos rochia alba de matase . Rozalia se zbatea si plangea iar cand sa......" Nuuuuuu nu te rog! Nu asta !!" Fata s-a trezit toata transipara si a inceput sa planga in hohote . 
Parintii fetei au venit intr-un suflet si cand si-au dat seama ca nu e nimic grav au mers si au luat-o ambii in brate . Fata suspina adanc iar lacrimile ii se scurgeau pe fata ca picurii de ploaie ce se asterneau pe fata ei cand iesa in ploaie in timpul furtunii . Parintii au linistit-o . Asa credeau ei insa dupa ce au inchis usa Sakura s-a pus pe un plans de neoprit . Era asa speriata si se rugase sa fie doar un cosmar care se terminase insa era ultima noapte de liniste pentru aceasta fata . Urmau zile , luni poate chiar ani grei . Dar asta vom vedea pe parcurs ...

3 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:18

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL III 

O zi in piata...

Dimineata Sakura se trezeste si se ridica in sezut . Se uita prin camera ca si un copilas care isi cauta mamica. Rozalia se da jos din pat si merge la baie . Se spala pe fata , pe dinti si se imbraca . Aceasta isi pune pe ea o rochie alba cu dantela albastra cu un decolteu foarte mic . Isi prinde parul cu o panglica albastra intr-o coada de cal . Arata foarte bine . Aceasta se intoarce in camera , isi face patul si apoi merge in bucatarie . Parintii ei nu erau nicaieri . Aceasta simte cum pulsatiile ii cresc pe secunda si sangele incepe sa ii fearba . Vede pe masa o foaie alba . Tremura dar cu pasi mici se apropie de locul acela . Ridica foaia de pe masa cu mana tremuranda si incepe sa citeasca . Se calmeaza cand vede ce era scris in scrisoare si respira usurata . Scrisoarea incepea astfel :
" Draga mea Sakura eu si tatal tau am plecat pe camp , la lucru . Sa fii linistita , totul e bine . Te-as ruga sa mergi sa cumperi din piata peste si legume apoi sa vii acasa sa mai exersezi scrisul deoarece mai ai mici probleme . Tatal tau si cu mine ne intoarcem deseara pana atunci sper ca ai timp sa faci si mancarea daca nu ma voi descurca astfel . 
Cu mult drag , mama si tata " 
, Sakura putin imbufnata de faptul ca mama ei i-a spus ca nu scrie prea bine si-a luat sacosa si a mers spre piata . Aceasta se uita la un peste care arata fiarte bine si era foarte mare . Isi inchipuia cata mancare ar putea face dar pestele costa cat 3 luni de munca pentru parintii ei . Apoi vede cum pestele ii dispare din fata apoi pus in sacosa . Rozalia uimita se uita cu ochii mari catre persoana generoasa . Era chiar Itachi care o privea foarte dulce . 
Acesta era imbracat intr-o camasa alba , sacou negru ce ii scotea in evidenta culoarea ochilor si pantaloni de stofa negri ce ii feneau la perfectie iar in picioare purta o pereche de pantofi negrii de piele . Sakura ramane uimita la vederea pantofilor deoarece pielea era foarte scumpa si foarte rara . Dar incearca sa se opreasca din holbat si il priveste pe Itachii in ochi zambind . Acesta la randul lui ii zambeste dulce , apoi spre mirarea lui Itachi chiar Sakura sparge gheata spunand :
- Itachi, buna dimineata ! Sa stii ca nu e nev...dar fata nu apuca sa termine deoarece brunetul din fata ei o opreste spunandu-i:
- Buna dimineata Sakura ! Si nu fi modesta , chiar ma bucur ca ti-am oferit acest peste sper sa iti ajunga . Sakura ramane uimita si da afirmativ din cap . Apoi :
-Da sigur imi va ajunge! Pai eu trebuie sa plec sa fac cumparaturi dar baiatul o opreste si o intreaba daca nu are nevoie de ajutor . Rozalia ramane pentru un moment socata si da in semn de nu din cap dar Itachi ii ia sacosa din mana si ii spune ca o ajuta indiferent de ce va dorii ea . Toate fetele se uitau mirate . Toti satenii stiau ce pretentios era Itachi la fete si alege exact o tarancuta . Fetele tinere susoteau si ii aruncau Sakurei priviri ucigatoare . Itachii o observa si ii propune sa nu le ieie in seama , Sakura asculta de Itachi si face lucrul sugerat. 
A fost mare veselie deoarece Itachi a calcat intr-un "norocel " iar Sakura nu se putea opri din ras , apoi bietului brunet i-a cazut o rosie in cap si tot asa . Cei doi au ajuns intr-un final la casa fetei si au despachetat . Sakura la ajutat pe brunet sa se curete si a inceput sa faca mancare dar Itachi foarte dragut din fire si-a suflecat mainile camasii si a inceput sa curete cartofi , ceapa si altele . Sakura incearca sa il opreasca dar baiatul o opreste si isi pune piciorul stang putin mai in fata iar Sakura se impiedica putin si se izbeste de abdomenul baiatului . 
La aces contact Sakura se inroseste si lasa capul in jos dar otachii o prinde de barbie si o trage mai aproapte . Gurile lor erau la 1 cm una de cealalta , pulsatiile inimilor lor crestea cu fiecare secunda care trecea si apoi....totul s-a naruit . In casa intra chiar Sasuke foarte imbufnat . Sakura incremenise pe loc iar Itachi s-a enervat la culme . Apoi Sasuke spune in badjocura :
- Vai v-am deranjat cumva ?? Itachi ne faci de rusine familia cu o asa taranca , ce te-a apucat . Si dumnezeule mare esti murdar pe maini?? Sasuke se uita nervos la Sakura si se apropie de ea . Apoi ii spune fetei ranjind pervers :
- Daca vrei iti dau eu treaba de o noapte , auzind ce a spus brunetul ciufulit din fata ei aceasta lasa capul in jos si pe fata ii apar lacrimi ca si de diamant . Itachii nemai suportand incepe sa urle la fratele lui dar Sakura saturandu-se tipa la ei apoi fuge sus in camera . Baietii au ramas uimiti iar itachi la luat brutal pe Sasuke de mana si au plecat inapoi la castelul lor unde traiau . Au avut o cearta groaznica ce a rasunat in tot castelul , intre timp afara s-a intunecat , Sakura s-a calmat si a mers jos sa continue dar acolo a avut ghinionul sa-i gaseasca pe.....

4 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:18

HoShIkOo!

Fondator forum

Capitolul III : 

Noi sentimente , o bataie crunta ...

Sakura s-a mai linistit si a coborat jos dar a avut marea surpriza sa isi gaseasca parintii in bucatarie . Acestia erau foarte nervosi pe Sakura . Rozalia ii observa si se da doi pasi in spate . Parintii o privesc direct in ochi apoi incep sa urle la ea fara macar sa asculte cele intamplate :
- Bravo Sakura , asa te-am crezut aproape ca te-ai culcat cu fiul guvernatorului pentru peste ! Halal bucurii ne faci si tu , ce sa iti spun . Asta a spus tatal Sakurei iar cand fata a auzit a ramas amutita . Stia ca nu asa s-a intamplat , dar ce putea sa spuna . Daca doar deschidea gura o sa primeasca o palma de nu o sa o uite toata viata . 
-Sakura draga mea , ce s-a intamplat cu tine ? Chiar asa mai fata ?! Sa vina fiul mai mic al guvernatorului sa ne spuna ca te-a prins " agatata de el " . Atunci Sakura fara sa isi deie seama incepe sa urle la ei dar nu inainte ca lacrimi sa ii prazdeze fata alba ca spuma laptelui . 
-Acel nesimtit e un impertinent ! Itachi a fost bun si ma ajutat cu cumparaturile iar peste Itachi mi la luat doar asa . Dar fata nu apuca sa continue deoarece tatal fetei isi iasa din fire si o plesneste pe fata lasandu-i o urma rosie - visinie pe fata . Fata a ramas cateva secunde nemiscata apoi a fugit la ea in camera trantinduse in pat . 
Fata si-a afundat capul in perna moale si plangea de mama focului . Fata suspina adanc si nu dorea sa vorbeasca cu nimeni , numai cu Itachi . Ciudat lucru dupa parerea ei . Dar pe moment nu i-a dat atentie , nu isi putea inchipui ca tatal ei a batut-o pentru o minciuna . Il ura din acel moment pe Sasuke Uchiha . 
Rozalia isi amintea toate clipele de cand s-a nascut cum parintii ei nu au batut-o si acum , la ce s-a ajuns din cauza unei minciuni . Ce era mai dureros era faptul ca parintii ei au crezut un strain si nu propria fiica . 
Sakura simtea cum inima ii este rupta in bucatele si ura pentru Sasuke ii creste . Apoi fata merge la baie , se schimba si se aseaza jos langa pat punandu-si capul intre picioare . Apoi tresare , isi daduse seama . Era indragostita de Itachi Uchiha dar oare Itachi era indragostita de ea ? Fata nici nu isi dadea seama cat de mult acel baiat o iubea . 
Fetei ii mai cade o lacrima apoi adoarme pe dusumeaua rece gandindu-se ce frumos ar fii daca Itachi ar iubi-o . Dupa circa 2 ore de chin fata se trezeste , se ridica cu o durere de spate ingrositoare si se aseaza in patul pufos ce o astepta de mult . Apoi adoarme intrand in lumea viselor .

5 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:19

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL IV :
Lacrimi amare , o noapte cu Sasuke cea mai grea pedeapsa 

In fata camerei Sakurei apar garzile . Parca nici acele persoane fara inima nu puteau crede ca o asemenea fata a facut asa ceva . Barbatii in armura ii spun fetei dece sunt aici si o roagasa vina de buna voie sau va fi legata . Sakura nu stia ce sa faca asa ca se lasa de buna voie dusa in temnita la castel dar roaga harzile cu lacrimi in ochi sa isi i-a ceva din sertarul din lemn vechi . Garzile aproba cerinta fetei si ii spun sa se grabeasca . 
Rozalia merge langa sertar si scoate de acolo un dreptunghiulet patrat foarte prafuit . Acst dreptunghiulet era o iconita cu Maica Domnului si aceasta iconita era infasurata intr-un lant de argint . Lantul avea o istorie lunga ce o veti afla pe parcursul povestii . 
Sakura isi pune lantisorul la gat si iconita in buzunar apoi pleaca . Isi i-a ramas buni de la parinti si se urca in trasura . Fata lasa capul in jos si lasa sentimente de durere si ura sa apara . Lacrimile curgeau pe chipul angelic al fetei si se gandea cate probleme i-a cauzat Itachi in doar 3 zile . Se intreba dece viata ei a luat o asemenea intorsatura . Fata nu mai intelegea nimic din ce se va intampla dar gandurile ii sunt oprite de trasura care a ajuns la castel . Fata coboara si este dusa tot intre cele doua garzi . 
Oamenii ii spun rozaliei ca mai intai vor merge la guvernator deoarece acesta a cerut sa o vada . Fata a aprobat din cap si mergea cu pasi marunti pe urmele garzilor . Toti se opresc in fata unei usi imense din marmura si cu ceva ornamente din aur . 
Usile se deschid larg larg iar un fior pe sira spinarii o cuprinde cand il vede pe guvernator privind-o . Acesta ii face semn fetei sa intre , privirile mamei lui Itachi si Sasuke si chiar a dansilor o faceau pe fata mai sa cada acolo de rusine . Regele se ridica de pe un fotoliu imens si merge in fata fetei . O priveste apoi buzele ii se intre deschid .
Sakura observa acest lucru si inchide ochii lasand capul in jos de rusine . Guvernatorul o priveste , face 4 pasi in fata stanga in prejur si iarasi 4 pasi . Se plimba de colo - colo si apoi a spus , fiind cuvintele pentru Sakura ca miii de sabii ascutite ce ii intra in inima si suflet si o rapun .
-Pari o domnisoara cu scoala si carte ! Care a muncit si si-a vazut de treaba ei dar ce sa-i faci asta este vita . Am o intrebare daca imi permiti domnisoara...a...
-Sakura Haruno , spune Sasuke care ranja si s-a bagat si el in discutie ca musca-n lapte . 
-Nu te-a intrebat nimeni prostia-ta . Il alinta Itachi care pusca de nervi . 
-Voi doi gata ! Asa deci domnisoara Haruno am o intrebare .
-Dece mama naibii te-ai legat de fiul meu ! Raspunde impocrito ! 
Sakura ramane uimita de cuvintele ce i-au fost adresat . Ochi ii sunt invadati de lacrimi , nu stia ce sa mai fata . Il vede pe guvernator ca vine spre ea si ridica palma , rozalia strange din ochi muscandu-si buza de jos dar nu simte palma ce trebuia sa ii se imprime pe obraz . Fata deschide ochi si ramane uimita . In fata ei se afla Itachicare a prins mana tatalui sau si scrasnea din dinti . Itachii isi deschide ochii lasand la iveala negrul acela care iti provoca fiori si spune :
-Daca te atingi cu un deget din ea...eu iti infig ceva in inima ! 
Toata lumea a ramas muta . Sa spui asa ceva pe acea vreme era foarte grav . Guvernatorul a ramas uimit si a vrut sa spuna ceva dar Itachi il opreste spunandui :
-Nu inseamna ca daca ai bani faci ce vrei ! Si fata nu mi-a facut nimic si casa fiu sincer eu m-am dat la ea nu ea la mine ! O iubesc dar gura sparta aici de fata ese plin de ciuda deoarece si el o place numai ca unei fete asa finute si sensibile nui place un asa mitocan ! Amintesteti cum a fost cu mama ! Si...dar este oprit din cearta chiar de ...Sakura....
-Itachi-san gata ajunge ! Nu iti intoarce parintii impotriva ta ! este gresit ! Voi merge in inchisoare !
Itachi o priveste uimit si apoi fuge la ea strangand-o in brate si spunandui :
-Nu te rog eu nu ! Imi pare rau ca te-am lasat sa ma cunosti asa si...dar cei doi sunt intrerupti de guvernator care le da cea mai groasnica veste . Faptul ca pentru ca Itachi la enervat asa tare si Sakurei ii place asa mult sa se "dea" la barbati nu va petrece noaptea in temnita ci o noapte cu Sasuke . Toti au amutit doar Sasuke ranja . Sakura si Itachi fac ochii cat cepele . Sakura incepe sa planga implorand sa o lase in temnita dar guvernatorul a ras si a spus ca nici nu se gandeste .
Rozalia a fost prinsa de brat chiar de Sasuke care i-a zambit si o tragea dupa el spre camera lui . Sakura se ruga sa o lase in pace dar Sasuke i-a spus doar atat : " Nu pierd asa o ocazie " , fata a amutit si in final au ajuns in fata camerei lui Sasuke . Acesta pur si simplu o arunca in camera si inchide usa . Apoi..

6 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:19

HoShIkOo!

Fondator forum

Capitolul V :
Un viol de neuitat , Prima noapte de dragoste cu Itachi-san 

Dupa ce Sasuke a trantit-o pe Sakura pe jos , brunetul a inchs usa pentru a nui scapa "prada ". Sakura se ridica repde in picioare si si incearca sa fuga in baia imensa si sa inchida usa dar Sasuke o prinde de rochie rupand-o. Fata ramane in colantii albi de matase si in corsetul roz spre ticlam . 
Rozalia incearca sa tipe dar nu are nici un rost deoarece Sasuke o prinde violent de brat si o arunca pe patul poate imbracat cu un cearceaf albastru inchis . Corpul fetei se scufunda in salteaua moale apoi talia ii este inconjurata de picioarele lui Sasuke . 
Brunetul o saruta violent apoi ii desface snururile de la corset . Fata scoate un scancet dar degeaba , nimeni nu o putea auzii . Sasuke zambeste pervers si ii da jos colantii din matase . Apoi fata este violata cu bestialitate , ceea ce nu stia Sasuke este faptul ca fratele sau urma sa se tranteasca in usa si sa o deschida , mai exact sa o rupa . 
Itachi aude un tipat scurt al Sakurei si apoi se tranteste cu toata puterea in usa scotand-o din tatani . Itachi nervos la culme isi prinde fratele de ceafa si incepe sa-l loveasca cu pumni dar este nevoit sa se opreasca deoarece garzile deja urcau . Itachi aude zgomotul , o ia pe Sakura care suspina de durere in brate si o duce in camera lui asezando-o incet pe patul sau . Brunetul blocheaza usa in asa fel incat nimeni sa nu poata intra . Sakura fiind acoperita doar cu cearceaful verde plangea lasand la iveala cele mai cristaline lacrimi . Se simtea sfasiata si murdara , o murdarie care nu o vai mai putea curati . Itachi o privea cu mila si in acelasi timp cu regret , acesta merge langa Sakura si incearca sa-i spuna ca ii pare rau dar spre surprinderea lui Sakura il strange in brate tare spunandui la ureche cele mai dulci vorbe ;
-Itachi, tin la tine ! Brunetul a rapas socat dar apoi cuvintele ce au iesit din gura suava a fetei l-au impietrit .
-Daca am suferit ore cu fatele tau vreau sa simt placere acum cu tine ! Itachi o priveste pe Sakura care printre lacrimi a mai zambit odata . Itachi a zambit si a inceput sa o sarute pasional . Cei doi s-au adancit in salteaua moale iar Sakura zambea la fiecare miscare a lui Itachi .
Dar placerea s-a sfarsit repede . Usa a fost rupta de garzi iar Sakura a fost dusa in carcera penru ca se pare a savarsit o crime cea ce defapt si de drept nu era adevarat . Noroc ca cei doi s-au imbracat . Itachi a vrut sa-i indeparteze dar Sakura la prins de maini si i-a spus ca nu e nimic .
Macar cineva a facut-o fericita . Itachi s-a blocat lasand garzile sa treaca . Rozalia a mers de buna voie in carcera . Aceste lucruri se intamplau pe la 6 dimineata in castel . Pe la 3 dupa-masa mancaea a fost servita . Sakura a primit paine tare si mucegaita si apa . Fata nu a mancat in schimb lasa lacrimi si dulci si amare sa ii prelinga fata fina si alba ca spuma laptelui . Rozalia mai suspina din cand in cand . 
Fata privea cum ziua trece , vedea cum soarele merge la culcare prin micul gemulet al carcerei . Privea soarele care era portocaliu rosiatic , arata ca un ban de aur . Zambea cand auzea venind de afara rasetele copiilor . 
Apoi ideile ii sunt intrerupte de o persoana care itra in carcera . Fata a tresarit dar observa ca silueta era feminina . A avut un soc ! Era chiar regina . Sakura vazand-o a facut o plecaciune dar regina i-a prin s barbia si a ridicat-o . O privea cu atata dragoste pe Sakura apoi scoate ddin maneca tip clopot o bucata de paine cu o feliuta de carne fripta . Sakura incearca sa o opreasca sa nu fie prinsa dar regina nu accepta un refuz . 
Rozalia i inceput sa manance repede dar cu eleganta . Regina era uimita de cat respect avea fata si ce bine era crescuta . Isi daduse seama ca ce a spus fiul ei mai mic nu era adevarat dar adevarul era ca Sasuke ii semana mult tatalui sau . Regina isi amintise cum istoria s-a rpetat . Exact asa patise si ea cu tatal baietilor doar ca ea avusese o situatie financiara putin mai buna decat Sakura . Regina se hotaraste sa ii spuna Sakurei istoria si asa a si facut . Sakura asculta cu atentie toata povestea reginei care amintindu-si trecutul mai scapa cate o lacrima . Sakura era uimita si involuntar o imbratiseaza pe mama lui Itachi . Dar cele doua sunt intrerupte chiar de .......

7 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:20

HoShIkOo!

Fondator forum

Capitolul VI O pedeapsa fatala !

Sakura si sotia guvernatorului sunt oprite chiar de guvernator care isi privea sotia foarte nervos .Mikoto caci aceste era numele femeii incepe sa tremure involuntar la vederea sotului ei care o privea dezgustat iar in ochii acestuia se putea citii dezamagirea pe caresotia lui i-o provocase . Parca era scarbit de faptul ca sotia lui atat de respectata vorbea cu o taranca asa usuratica dupa parerea lui . 
Guvernatorul merge in fata sotiei si o prinde brutal de mana pe sotia lui si ii spune ceva sotiei la ureche . Sakura o observa pe Mikoto care incepe sa verse lacrimi amare iar fata ii este invaluita de lacrimile cristaline care formau siruri argintii pe fata acestei femei care era atat de nevinovata.Mikoto este dusa mai degraba taraita violent de catre sotul ei in dormitorul lor . Usa temnitei se inchide lasandu-se auzit un scartait care si-a facut aparitia in toata temnita . Ce s-a intamplat in dormitorul ceor doi soti nimeni nu stie dar ce ii se va intampla Sakurei nu va fi frumos deloc . 
La ora unu si jumatate rozalia isi primeste masa . Aceasta era compusa din : paine tare mucegaita si apa extrem de mizerabila , noroc ca Sakura mancase ca daca nu cred ca nu mai avea multe si vomita . Aceasta se aseaza intr-un colt al temnitei si incepe sa suspine lung amintindu-si durerile suportate dar zambea cand isi aducea amintea acea noapte cu Itachi-san . Dar raul continua , Sakura a fost anuntata ca pentru faptele savarsite si discutia cu sotia guvernatorului va fi supusa unui singur lucru . Sakura face ochi mari iar acel verde este inundat in lacrimi reci cristaline ce se scurgeau repede pe fata fetei . 
Apoi in barbatul din fata rozaliei ii spune fara pic de intelgere ce va patii. Adica ii spune pur si simplu ca este condamnata la moarte prin spanzurare . Sakura il implora sa vorbeasca cu Itachi pentru ea dar se trezeste cu o palma peste fata . Apoi este lasata singura . Spanzurarea acestui inger va avea loc la apusul soarelui . Mai erau circa 5 ore . Fata tremura gandindu-se ca va fi omorata . 
Apoi doi barbati vinde dupa o ora si o iau abuziv de mana ducand-o afara . Drumul parea interminabil , fata avea pasii grei iar lacrimile ii se revarsau pe fata alba si fina . Apoi ochii ei raman blocati pe o tinta fixa . In acel drum spre moarte o vede pe Mikoto la geam , Sakura avut un soc , Mikoto era vanata pe langa gura . Sakura se gandea cat rau a facut . Dar gandurile ii sunt intrerupte de susotelile oamenilor care nu isi putea crede ochilor , era chiar Sakura , fata cuminte ce ajuta pe toata lumea . Rozalia il vede apoi pe Sasuke ce zambea satisfacut dar il vede pe Itachi care chiar varsa lacrimi pentru iubita lui cu parul ca florile de cires . Dar rozalia are un soc de proportii cand ajunge in fata panzuratorii , parintii ei erau deja pregatiti , fata nu isi putea crede ochilor ceace vede . Normal mai erau 4 ore pana la chin , dar dece parintii ei asta nu intelegea ea. De ce ea? Chiar cu nimic nu a gresit . Sakura s-a uitat la parintii ei cu ochii in lacrimi si nu intelegea ce a mai facut sa merite si lovitura asta . Apoi domnul guvernator vine langa Skura si ii spune ca pe ea o omoara dupa aceea dar intai parintii ei sa simta o durere mare . Si fata nu apuca sa ii mai spuna nimic deoarece isi vede parintii dandusi ultima suflara . Corpul greu le atarna , era o privire ingrozitoare , iar cand cei doi barbati ce au adus-o pe rozalie au vrut sa o puna acolo ...Itachi s-a bagat in fata si i-a spus tatalui sau ca daca Sakura moare si el moare . Guvernatorul nu a crezut dar apoi isi da seama ca fiului nu glumeste . S-a retras cinci minute pentru a dscuta cu cativa domni despre pedeapsa meritata si au ajuns la o intelegere . 
Aceasta intelegere a fost aprobata . Guvernatorul s-a intors catre popor si catre Sakura si Itachi , apoi a intredeschis buzele urmand sa spuna ceva. Sakura a strans din ochi si si-a scos din buzunar medalionul bunicii ei strangandul la piept . Apoi guvernatorul le spune pe o voce scarbita...

8 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Sam 11 Noi - 19:20

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL VII : MOARTEA E MAI DULCE 

Apoi guvernatorul le spune pe o voce scarbita :" Mda pai vorbind cu aliatii mei am hotarat ca aceasta taranca poate sa isi traiasca viata mizerabila in continuare , dar ca pedeapsa sa fie si mai grea fata va munci in castel fiind slujnica personala a fiului meu meu mai mic Sasuke Uchiha . Atat am avut de spus ! "
Dupa aceste cuvinte o liniste apasatoare s-a asternut . Sakura a cazut in genunci si a inceput a plange cu lacrimi amare . Prefera sa moara decat sa fie carpa cu car acel montru se distreaza. Era prea greu pentru ea , acum fiind si singura e lume . Rozalia strangea la piept acel medalion , se simtea rece si murdara mai degraba folosita de un nesimtit . Dar dintr-o data corpul ii se incalzeste la fel si sufletul ei care a fost chinuit de soarta mult .
Cea ce o incalzea era chiar Itachi-san.Acesta a imbratisat-o , apoi fata a simtit cum o lacrima fina si pura in care se regasea multa durere a cazut pe obrazul ei alb. Da asa era , Itachi-san chiar plangea si o strangea pe rozalia lui tot mastrans si ma strans . Acesta nu s-a ferit si din potriva la imbratisat la randul ei . Avea nevoie de umarul cuiva , cuiva de incredere . Dar aceasta romanta , acesta dragostele este oprita de "intelingenta sa" Sasuke , care radea ironic . O prinde abuziv pe fata de mana si o trage dupa el , lasandu-si fratele in genunchi doar cu mana intinsa inspre rozalia lui . Acest brunet doar atat cerea , sa-i fie inapoiata iubita . 
Sakura il priveste pe Itachi cum o priveste , iar acesta disparand tot mai mult si mai mult , lacrimi cristalne ii apareau pe chipul angelic , ochii verzi ca cea mai proaspata iarba erau inundati de lacrimi pline de ura si amaraciune .
Sasuke nu parea catusi de putin interesant de durerea fetei . Acestia ajung in fata palatului iar Sasuke o trage abuziv pe Sakura si ii sopteste la ureche :" Dute spalate , apoi mergi si roagao servitoare sa te pregateasca pentru mine si fara comentarii sau smiorcaieli ." Aceastea fiind spuse brunetul zambeste pervers si pleaca lasand-o pe fata in holul palatului . Nu stia ce sa mai faca sau cui sa ceara ajutor . Era neputincioasa dar nu are incotro , o serviitoare vine si o priveste pe Sakura din cap pana in picioare . Pana si servitoarea era uimita de frumusetea fete . Aceasta avea o privir blanda si dragastoasa . aluat-o pe Sakura usor de mana si a mers cu ea spaland-o deoarce era toata murdara . Dupa o baie buna cu multa spuma , Sakura este dusa sa se imbrace . Cand fata ia spus unde trebuie sa mearga doamna acea si-a facut cruce . Stia prin ce o sa treaca fata dar nu stia ce sa faca , si ea ca rozalia erau neputincioase .Dupa ceva cautari servitoarea a gasit niste haine uimitor de atragatoare ce ii scotea Sakurei in evidenta corpul apetisant . Aceasta a fost imbracata cu : un corset cu tot cu chilot negru , manusi negre , pantofi negrii cu toc iar parul facut coc la spate . Fata trase aer in piept , gandindu-se la ce o asteapta . Ii era groaza de ce va urma dar nu avea alta solutie . Cand sa plece , Sakurei ii era foame iar servitoarea a auzit . A zambit si ia dat Sakurei sa manance apoi a trebuit sa o lase pe fata sa plece desi ii era foarte mila de ea . 
Sakura a ajuns infata camerei blestemate si a inspira adanc , era o liniste mortoara . doar tocurile ei se auzeau cand a pasit sa intre in camera . Sasuke era asezat la o masade lemn mronie inchis foarte eleganta , intr-un frac negru elegant . Vazand-o pe rozalie a fost socat apoi a zambit pervers . Sakura a inghitit in sec apoi inchide usa . Sasuke ii face semn sa mearga pana la el dar fata da dezaprobator din cap cea cel enerveaza enorm pe brunet . Merge langa ea si......

9 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Lun 13 Noi - 14:17

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL VIII : RAZBOIUL INCEPE , Sakura capata curaj

Sasuke ii face semn sa mearga pana la el dar fata da dezaprobator din cap cea cel enerveaza enorm pe brunet . Merge langa ea si isi pune mainile pe usa , rozalia fiind intr el si usa . Cu o miscare de o viteza uimitoare brunetul isi baga mana in parul fetei facand-o pe aceasta sa scoata un scancet de durere .
Brunetu zambeste pervers tragand-o si mai tare de par pe biata fata soptindu-i la ureche ca e a lui si ca daca se zbate mult o sa fie foarte nemilos . Fata auzind cele spuse incepe sa tremure din toate incheieturile,nu stia ce sa mai spuna . Sasuke incepe sa o sarute violend dar in acelasi timp senzual pe gat pe rozalie care il implora sa termine . Baiatul accentua tot mai tare sarutul , coborand pe sani si mai in jos . Era in jurul abdomenului , cand Sakura se ruga sa o lase in pace . 
Sasuke se ridica dintr-o data in fata ochilor ei si buzele lui le cuprind pe ale ei intr-un sarut lung si apasat . Fata nu dorea ca gura sa ii fie penetrata dar Sasuke nu s-a lasat . Atat de tare a muscat-o pe Sakura pana i-a dat sangele , dbea atunci fata a renuntat si a intredeschis gura . Lui Sas'ke i-a fost deajuns pentru as introduce limba in lacasul umed al fetei . Limba lui castiga teren cea ce il satisfacea . Apoi sarutul se termina , iar Sasuke se intoarce la abdomenul fetei bine conturat , apoi trece mai jos . Sakura simte un fior in acel moment si scoate un tipat incet pe care Sasuke il aude tare si clar . O prinde pe fata in brate si o tranteste in pat aoi se pune peste ea si isi continua treaba . Sakura era rosie la fata si simtea ca este acoperita cu o tona de rusine iar sufletul strapuns de mii de bucati de sticla . 
Nu mai suporta acel chin dar un lucru o face sa scoata un tipat care se auzise aproape in tot castelul . Sakura avea un motiv bineintemeia sa tipe . Sasuke a patruns-o foarte adanc . Dupa inca un chin de cca. 15 minute Sasuke se ridica satisfacut luandu-si un halat din matase se culoare albastra pe el , lasand-o pe rozalie in pat . Fata isi stranse picioarele langa fata si dase drumul sutelor de lacrimi reci pline de durere si umilinta. Sasuke o privea destul de uimit si incepea incetul cu incetul sa inteleaga cat de mult a tinut Sakura la puritatea ei . Dar nu a dat importanta acestui lucru , apoi i-a spus " Nu te mai tot alinta , stiu ca ti-a placut!" . 
In acel moment Sakura parca a explodat , s-a ridicat din pat si a mers tinta la Sasuke dandu-i o palma de zile mari care si-a si lasat amprenta si care a fost de mult asteptata . Sasuke era uimit de curajul fetei si a incercat sa-i intoarca palma dar Sakura uimindu-l din nou pe Sasuke a oprit-o iar Sas'ke a mai primit o palma . Sakura s-a apropiat de el si i-a spus : " Asta e singura noapte in care am mai fost carpa ta , esti o jigodie , o taratura nemernicule ! Dar am s-a ti-o platesc imbecilule ! " Sasuke a ramas uimit apoi Sakura a mers victoriasa in baie .
Dimineata se ivise , razele soarelui intrau cu sfinala in camera lui Sasuke care dormea , Sakura se imbracase intre timp si acum era timpul sa inceapa "razboiul" . A mers in baie si a venit cu un ulcior de apa rece in mana , apoi Pleosc! apa era pe Sasuke care a sarit ca ars . Sakura ii face cu ochiul apoi ii spune " Daca tu esti o taratura si eu sant ! " . Sasuke numai ca nu pusca de nervi si cand a vrut sa o loveasca in camera a intrat Itachi care s-a bagat intre ei . Sakura s-a agatat de Itachi si i-a spus "Itachi salvaza-ma , vrea sa ma bata !" Itachi se uita cu ur la Sasuke iar Sakura ii scoate limba zambind , apoi rozalia este luata de Itachi si dusa in camera acestuia iar Sasuke a ramas negru de furie . Saku si Itachi au ajuns in camera , Itachi a inchis usa , iar cand s-a intors Sakura ...

10 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Lun 13 Noi - 18:47

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL IX : RAZBOIUL CONTINUA , O noua prietena 

Sakura s-a agatat de Itachi si i-a spus "Itachi salvaza-ma , vrea sa ma bata !" Itachi se uita cu ur la Sasuke iar Sakura ii scoate limba zambind , apoi rozalia este luata de Itachi si dusa in camera acestuia iar Sasuke a ramas negru de furie . Saku si Itachi au ajuns in camera , Itachi a inchis usa , iar cand s-a intors Sakura a fost cuprinsa de doua brate puternice .
Acolo , in acele brate rozalia se simtea cea mai aparata . Fata zambeste si itachi o saruta pasional pe Sakura . Acesta este uimit atunci cand Sakura il tranteste in pat si se aseaza peste el sarutand-ui gatul apoi ridicand sarutul pana la nivelul buzelor care pledau dupa pielea Sakurei . Itachi incepe si el sa o sarute foarte puternic si astfel ajungand el pest Sakura . A zambit destul de pervers , dar acel zambet nu o deranja pe Sakura dimpotriva o facea sa se simta bine .
Cei doi au petrecut cateva ore impreuna apoi Sakura s-a ridicat si a spus ca trebuie sa plece deoarece iara vor intra in necazuri . Itachi a zambit iar cand Sakura a dat sa se ridice , Itachi a prins-o de mana si a trantit-o inapoi in pat . Apoi un sarut scurt si nevinovat a avut loc intre cei doi . Sakura ii zambeste dulce brunetului apoi se ridica si pleaca , inchizand in urma ei osa camerei lui Itachi . Fata mergea dea lungul holului cu marmura de culoare mov albastruie . Trecand pe langa usa lui Sasuke ii se pare ca aude un tipat scurt . Fata face ochi mari dar considera ca a fost in mintea ei apoi mai aaude inca un tipat . Se enerveaza la culme deoarece stia ca inca o fata a mai cazut prada . Fara sa ezite catusi de putin rozalia intra nervoasa in camera .
Ramane socata cand vede o fata bruneta cu reflexii mov ce plangea tinandusi rochia care parea fi smulsa de la pieptul ei . Sasuke cand o vede zambeste victorios spunandui " Esti geloasa ?" Gata asta ia pus capac fetei . Sakura i-a facut semn fetei care plangea sa iesa afara . Fata fugii repede , acest lucru il enerva enorm pe Sasuke care a inceput sa scrasneasca din dinti . Sakura zambeste si inchide usa in urma ei . Rozalia merge in fata lui Sasuke si ii da una de mai ca nu ii se invartea capul pe umeri . Apoi rozalia incepe sa tipe la el cat o tineau plamanii " Nenorocit , taratura ordinara , dece ii furi si ei puritatea cum ai facut cu mine . Monstrule o sa te fac sa mori in chinuri numai sa vezi cum e !" Sasuke era uimit defapt impietrit de curajul fetei care nu dadea semne de abatere din acest drum . Sakura iasa val-vartej din camera lasandu-l pe Sasuke cu ochii-n soare . Fata merge dea lungul holului foarte nervoasa dar este oprita .
De un suspin lung si plin de durere . Merge in zona de unde acel zgomot provenea. Sakura o gasise pe fata bruneta de mai devreme . Saraca plangea pana nu mai putea respira . Rozalia merge langa ea si dupa o ora de incercari a reusit sa o calmeze pe fata . Apoi bruneta ii s-a prezentat Sakurei . O chema Hinata Hyuga , doamne sfinte era chiar fata fostului guvernator . Se pare ca Fugaku ia trimis in uitare pe acesti oameni . Fata mi-a spus ca ea a devenit serviitoare si ca acum Sasuke era sa isi duca la bun sfarsit ideaa . Noroc ca a aparut rozalia .Cele doua au devenit prietene , Sakura stia prin ce trece Hinata in acele momente . Ii parea rau ca a trebuit sa sufere la fel ca si e . Si Sakura isi dadu-se seama ca Hinata va fi mereu blanda si dragastoasa . Apoi fete s-au ridicat de pe cimentul rece si rozalia si-a condus noa prietene pana in camera acesteia .
Apoi Sakura a mers mai departe . Si s-a intalnit chiar cu Fugaku . Acesta cand a vazut-o s-a inecat . Apoi a intrebat-o ce naiba face libera . Sakura nu ezita si merge langa el zambindu-i badjocoritor apoi spunandu-i " Ce e Fugaku , te-ai inecat ? Stii dece sunt libera ? Pentru ca facandu-ma carpa lui fiuto mi-am dat seama ca esti un nenorocit fara scrupule . Si fac ce vreau din acest moment , putin imi pasa ce zici tu " Apoi sakura pleaca mai departe foarte victorioasa . Simtea cum inima parca a inceput sa-i bata iara si nu a ramas imietrita . Sakura a iesit in curtea palatului , si merse langa un tufis cu trandafiri , iar acolo o zarii pe Mikoto care citea o carte si din cand in cand scotea cate un oftat adanc . Sakura se aseaza langa ea facand-o pe Mikoto sa tresara .
Amandoua isi afisau un zambet dulce apoi au inceput sa povesteasca iar Sakura ii spunea totul cu lux de amanunte . Cele doua povesteau in continuu apoi Sakura o zareste pe Hinata care muncea , Mikoto a vazut-o si ea si ambele i-au facut semn brunetei sa vina la ele . Fata timida vine incet si zambeste apo face o plecaciune in fata lui Mikoto . Mikoto ii face semn sa se aseze langa ele si toate trei incep sa povesteasca una-alta . Apoi langa Sakura vine Itachi . La vederea lui Sakura roseste putin iar acesta ..

11 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Lun 13 Noi - 18:48

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL X : Un inel , Sakura insarcinata 

Cele doua povesteau in continuu apoi Sakura o zareste pe Hinata care muncea , Mikoto a vazut-o si ea si ambele i-au facut semn brunetei sa vina la ele . Fata timida vine incet si zambeste apo face o plecaciune in fata lui Mikoto . Mikoto ii face semn sa se aseze langa ele si toate trei incep sa povesteasca una-alta . Apoi langa Sakura vine Itachi . La vederea lui Sakura roseste putin iar acesta zambeste destul de pervers . Merge langa Sakura si o cuprinde de talie sarutand-o usor pe obraz .
La vederea acestei scene Mikoto lacrimeaza putin . Isi amintea ca Fugaku niciodata nu a fost asa cu ea cum e Itachi cu Sakura . Brunetul ii spui scumpei lui fete ca ar dorii sa ii spuna si sa ii dea ceva , rozalia roseste si se scuza fata de Mikoto apoi pleaca cu Itachi . Cei doi ajung in fata unei tufe de trandafiri roz . Erau minunati iar mirosul lor iti inunda narile parca facandu-te sa cazi intr-o transa . Itachi rupe un trandafir si il inmaneaza sakurei care era putin roz in obraji . Apoi Itachi se pune in genunshi si ii pune Sakurei pe deget un inel superb . 
Fata ramane masca si nu stia ce sa spuna . Brunetul se ridica in picioare si o saruta apoi ii sopteste incet la ureche " nu am nevoie de un raspuns acum ..mai gandestete" . Sakura se uita la el iar apoi ii zambeste baiaului angelic . Simtea cum inima ii explodeaza de bucurie , desi ii era cam rau . Zilele au trecut iar Sakura se simtea tot mai rau , nu se mai putea ridica din pat si avea greturi . 
Itachi a chemat un doctor sa o vada . Brunetul astepta in fata camerei cand il vede pe Sasuke ca vine spre el cu un zambet talamb pe fata . Sasuke doreste sa intre in camera Sakurei fara a bate la usa dar Itachi il opreste strangandu-l tare de incheietura mainii . Itachi ii spune lui Sasuke ca e un doctor la Sakura asa ca nu are timp de fitele lui . Lui Sasuke ii apare pe fata un zambet apoi ii spune in soapta fratelui sau . " Realizezi ca taranca aia o sa aiba un copil nu ?! " . Itachi face ochii mari si se uita la Sasuke ca la cel mai mare dusman apoi ii spune scrasnind din dinti " Daca te atingi de copilul meu te omor " . Sasuke incepe sa rada zgomotos apoi ii spune " Copilul tau ? E al meu . Doar eu i-am luat puritatea " . 
Itachi se enerveaza si chiar cand sa se ia la bataie apare Fugaku si Mikoto . Sasuke ii spune repede tatalui sau cee intamplate iar Fugaku pusca de nervi nu alta . Apoi incepe sa urle spunand tare si clar ca imediat ce se va naste copilul acest copil va fi omorat . Atat i-a trebuit lui Itachi care si-a luat tatal de guler trantindu-l in perete . Sasuke si Mikoto incercau sa-l opreasca dar nu aveau pe cine . Itachi daduse dovada de o forta incredibila si de neimaginat . 
Acesta ii spune tatalui sau doar un lucru " Daca tu sau Sasuke va atingeti de Sakura sau bebelusul ei va omor fara pic de sange ! Clar ?!" Pana si Fugaku era uimit de acest comportament . Parca nu mai era acel Itachi cuminte si umil . Cearta dintre Fugaku si Itachi a fos oprita chiar de doctor care a venit cu asa zisele rezultate . Doctorul le spune tare si clar ca Sakura e insarcinata in luna a doua iar sarcina decurge perfect . La Itachi i-au dat ochii in lacrimi de bucurie dar momentul a fost stricat de Sasuke care fara pic de nepasare intra in camera Sakurei si ii spune raspicat ca are chef de " joaca" . Atunci Itachi parca a luat foc . 
A mers la Sasuke si i-a dat o palma cat toate zilele . Intre cei doi a intervenit chiar Sakura care i-a spui lui Sasuke sa iese afara din camera sau arunca cu ceva dupa el . Fugaku a incercat sa comenteze dar Sakura i-a inchis gura si apoi acesta a incercat sa cheme gardenii Mikoto a urlat odata cat s-a auzit in toata incaperea , apoi ia spus sotului ei ca daca indrasneste sa ii faca ceva Sakurei o sa spuna la toata lumea de copilul Sakurei . Mikoto stia ca pentru Fugaku cea mai importanta este imaginea nu familia . Toti au ramasi impresionati de curajul lui Mikoto . 
Sakura le spune tuturor ca doreste sa doarma asa ca toti o lasa dar nu inainte ca Itachi sa ii sarute fruntea dulce si alba . Apoi toti pleaca iar Sakura inchide usa cu cheia si se aseaza in pat punandu-si palmele calde si fine pe burtica care incet incet crestea . Ii era destul de frica de Sasuke si Fugaku dar avea de gand sa lupte cu orice pret pentru acest copil . Aceasta ajunge in lumea viselor . Seara cam pe la 9 cand deja intunericul invinse Sakura se trezi si isi luase un capot pe ea apoi merse pana afara la putin aer . Fata mergea incet dar o mana rece si alba o tranteste de un perete . Fata se uita mai atent si observa ca e ...

12 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Lun 13 Noi - 18:49

HoShIkOo!

Fondator forum

CAPITOLUL XI : COPILUL SE NASTE 

Seara cam pe la 9 cand deja intunericul invinse ,Sakura se trezi si isi luase un capot pe ea apoi merse pana afara la putin aer . Fata mergea incet dar o mana rece si alba o tranteste de un perete . Fata se uita mai atent si observa ca e Sasuke . Aceasta avea un zambet pervers pe fata .
O ridica pe Sakura in brate si incepe sa o sarute nebuneste . Fata incearca sa scape dar nu poate apoi Sasuke ii sopteste la ureche :" Copilul asta o sa dispara" . Sakura cand aude ramane blocata parca nici nu realiza ca corpul ii va fi penetrat din nou cu brutalitate . Sakura zambeste , Sasuke ridica o spranceana ,. Nu intelegea dece rozalia zambeste , apoi rozalia ii spune ca nu are nici un drept asupra acestui copil . Sasuke zampeste pervers amintindu-si de acele momente si ii spune " Ai uitat ca e copilul meu ?" . 
Sakura bufneste in ras destul de badjocoritor apoi ii spune tare si clar ca " COPILUL NU E AL TAU ! CI A LUI ITACHI" , Sasuke ii da drumul rozaliei si priveste putin in gol apoi strange pumnul si ii da una in burta la Sakura . Fata nu schiteaza nimic dar nervoasa peste masura ii da dou palme la Sasuke iar acesta se descentraza si cade pe pamanant , Sasuke era chiar uimit . Sakura se apleaca peste el si ii spune daca daca va incerca sa ii faca ceva va face in toate modalitatile si brunetul va fi dezmostenit . Brunetul face ochii mari , stia ca rozalia a capatat curaj si ca ar fi in stare de asa ceva . Rozalia trece pe langa el si pleaca , aceasta merge langa tufa de trandafiri unde a primit inelul si se aseaza pe bancuta rece de ciment . 
Fata incepe sa planga cu lacrimi amare si se tinea cu ambele maini de burtica in care se afla bebelusul ei . Fata nu se speriase cand a lovit-o Sasuke dar stia ca va trebui sa aiba mare grija la Sasuke . Apoi pe chipul angelic al fetei un zambet dulce . Se bucura ca , copilul e a lui Itachi nu a lui Sasuke . Abea astepta sa vada cum face primii pasi , primele cuvinte , pentru o mamica acestea sunt cele mai frumoase lucruri . Rozalia isi dorea o fetita pe care sa o imbrace cu rochite dar stia ca Itachi ar vrea baietel , doar ca Itachii inca nu stia ca e tatic . Fata se ridica incet de pe banca si merge in camera sa dar pe drum da chiar de Itachi care zambeste dulce si o ia in brate sarutand-o , apoi cei doi intra in camera rozaliei . 
Brunetu o aseaza usor in pat si o saruta , stie ca fata e insarcinata asa ca nu pretinde nimic in aceasta noapte . Sakura il saruta suav pe buze si ii spune cu o voce de inger " Itachi daca ti-as spune ca esti tatic te-ai supara pe mine?" . La aceste cuvinte Itachi tresara se uita la Sakura si incepe sa o sarute mai ceva ca pe icoane . Cei doi adurm imbratisati .

DUPA 9 LUNI 

Lunile au trecut , era primavara iar Sakura era insarcinata in luna a 9a . Itachi era mereu langa ea si ii aducea de mancare n timp ce Sasuke incerca sa-l convinga pe Fugaku ca acest copil trebuie sa dispara cu orice pret dar de un timp Fugaku a acceptat-o pe Sakura si viitorul nepotel sau nepotica . Chiar o intreba cum se mai simte iar Mikoto era sespus de fericita . Era 3 dupa amiaza , pasarile ciripeau iar Sakura era in gradinuta cu Mikoto . Cele doua povestea despre sarcina rozaliei care decurgea perfect . Dar la un moment dat Sakura se opreste din vorbit si si isi pune mana pe burtica . Apoi se uita la Mikoto care nu stia peste ce sa dea . O ia de mana si ii spune transpirand abundent : " Co-copilul se naste acum !" Mikoto a chemat repede serviitoarelecare au dus-o pe Sakura in camera si au puso pe pat . Toate femeile ii spuneau "impinge!impinge!" dar Sakura deabea mai pute respira . Mikoto o tinea strans de mana , afara , mai exact in fata usii Itachi trepida de spaima se invartea de colo colo . Parca nnu mai avea rabdare nici sa paseasca . Fugaku care a observat cat de protectiv a devenit Itachii a acceptat-o si pe Sakura si pe nepotel care urma sa se nasca cat de curand . 
Sasuke isi durea ca acel copil sa nu mai fie si deja isi facuse un plan . Nu dorea sa apara inca un copil acum ca a vazut ca tatal sau nu ii mai este aliat . Itachi era nervos si a inceput sa se certe dar vorbele urate le suntopite de un sunet . Un plas de copilas . Itachi ramane blocat , nu stia ce sa faca sa intre sa nu intre . Acesta se hotaraste si intra , ramane un usa . Sakura isi tinea bebelusul in brate si il privea zambind . Itachi se apropie incet si se aseaza pe pat , se uita la Sakura si intreaba sfios"Ce e ?" Sakura zambeste si il priveste in ochi apoi ii spune simplu " baietel " . Itachi nu mai putea de fericire , o saruta pe sakura usor pe frunte apoi Sakura ii inmaneaza bebelusul . Itachi isi privea baietelul cu drag defapt el credea ca e a luiSasuke dar rozalia observa ca nu e chiar asa fericit asa ca ii spne marea veste . 
Brunetul ramane uimit si o imbratiseaza pe Sakura apoi pune bebelusul langa aceasta si ii lasa sa se odihneasca dar micutul incepe sa planga . Sakura isi hraneste bebelusul si apoi il da lui mikoto care se rugase de rozalie ore in sir sa il lase putin . Sakura zambi copilaresc si il inmanase . Micutul a adormit instantaneu . Era asa mic . Sakura adarme repede iar mikoto coboara cu nepotelul ei in living unde era Sasuke , Fugaku si Itachi . Itachi merge langa mama lui si isi priveste baietelul care dormea . Ii atinge putin fata apoi il pupa usor pe frunte . 
Sasuke privea scarbit scena si mai comenta pana cand Fugaku s-a enervat si i-a spus sa plece sus daca face pe desteptul prea mult . Fugaku meerge inct langa nepotel si il priveste apoi un zambet ii apare pe buze si atinge usor fata nepotelului spunandui sotiei si fiului sau " il va chema Lee Daisuke Uchiha ." Itachi auzind ultimul nume isi priveste tatal uimit . Asta insemna ca se va casatorii cu Sakura . Era in culmea fericiri , apoi ramane uimit .
Sakura venise si ea , normal nu avea voie nici sa se ridice . Itachi vrea sa o ieie in brate dar Sakura ii spune ca e bine apoi se aseaza pe canapea si isi ia baietelul in brate zambind usor . Itachi nu mai sta pe ganduri si isi ia viitoarea sotie in brate si baietelul si o duce in camera lui . Isi aseaza usor rozalia pe pat si o priveste lung apoi ii spune marea veste . Sakura il saruta bucuroasa dar ce nu stiau ei era ca si Sasuke a auzit si s-a enervat peste masura . Dimineata urmatoare , Sakura si Itachi s-au trezit iar cel mic dormea . Itachi a mers pana jos sa isi vada parintii si sa ceara servitoarelor micul de jun iar Sakura merse pana la baie . Micutul ramasese dormind in mijlocul patului . Sakura iese de la baie si se indreapta spre pat dar se opreste brusc , pe pat..

13 Re: [Naruto]O Iubire In Evul Mediu[ItaSaku] la data de Lun 13 Noi - 18:50

HoShIkOo!

Fondator forum

O nunta de vis! Povestea e gata 

Micutul ramasese dormind in mijlocul patului . Sakura iese de la baie si se indreapta spre pat dar se opreste brusc , pe pat era un biletyel scris in cerneala neagra dar Lee nu era , Sakura se impacienteaza . Nu stia pe ce sa mai puna mana . Ia biletul de pe pat si incepe sa-l citeasca . Pe acel bilet scria : " Iubita mea Sakura , copilul e la mine , deci relaxeazate . Daca il vrei inapoi vii in spatele palatului fara sa anunti pe nimeni si pleci cu el cat vezi cu doi ochi si sa nu te mai vad . Cu mult drag , Sasuke." .
Rozalia cade langa pat si incepe sa planga cu lacrimi amare dar se opreste deoarece nu rezolva nimic cu plansul . Se imbraca repede intr-o rochie verde cu dantela smarald si pleaca repede in spatele palatului . Toti o observa pe Sakura cat de stresata e asa ca regele il ia pe Itachi si 3-4 garzi si pleaca dupa Sakura fara a fii observat . Parul roz-bombon ar rozaliei se juca in vant lasand un miros de trandafiri sa inunde narile oamenilor care treceau pe langa ea . Fata nu se gandea numai la faptul ca e vina ei , deaceea micutul a disparut . Nu e o mama buna , ci una care nu si-a grijit copilul . Fara sa realizeze Sakura ajunsese la acel loc blestemat . 
Sasuke statea cu bebelusul in mana si il prea cu ura , apoi o vede pe Sakura si un zambet pervers ii apare pe fata . Sakura se incrunta apoi ii spune lui Sasuke sa-i dea copilasul inapoi . Acesta da din cap negati si scoate un cutit . Sakura scoate un tipat de disperare iar apoi...Sasuke este prins chiar de rege iar Itachi ia repede copilul si il inmaneaza Sakurei . Aceasta isi strange baietelul in brate , simtea cum inima ii se mareste si bataile ii se accentuaza de bucurie ca isi vede micutul . 
Sasuke se zbate dar degeaba . Garzile l-au luat pe Sasuke dar nu inainte ca regele sa-i dea o palma zdravana . Apoi brunetul este dus in temnita , Itachi o strange pe Sakura in brate si isi saruta fiul pe fruntea-i fina . Micutul deschide incet ochisorii si lasa la iveala doua perle negre imaculat . Sakura ii atinge fetisoara apoi il saruta . Itachi o cuprinde in brate , apoi se pune in genunchi si o cere pe Sakura de nevasta . Sakura ramane masca dar accepta fara sa se gandeasca . Apoi Fugaku , Sakura si itachi si bineinteles micutul se retrag in castel pentru a incepe pregatirile de nunta . 
Nunta era pregatita . Sakura proba rochia de mireasa care ii venea splendid , Lee statea cu Mikoto si Fugaku care-l rasfatau mai ceva ca pe un print . Itachi era prin sat iar restul oamenilor isi vedeau de munca lor . Rozalia era foarte mandra de rochia ei , era de un alb imaculat cu o dantela sunb bust de aur . Foarte simpla dar stilata iar costumul lui Itachi era negru , foarte frumos . Micutului i-au facut croitoresele un frac alb pe masura lui foarte frumos . Totul era pregatit , invitatii soseau unul dupa altul . Ceremonia religioasa avea loc in gradina castelului . Toata lumea era pregatita . Itachi astepta nerabdator in fata altarului , pasarile incep sa ciripeasca melodios, iar orchestra incepe sa cante o veche strofa dintr-un cantec de nunta . Ochii persoanelor acolo de fata se maresc . 
Rozalia apare in minunata ei rochie de mireasa da bratul guvernatorului iar in spatele celor doi Mikoto care il avea pe Lee in brate . Sakura tremura din toate incheieturile iar palmele ii transpirau abundent . Erau emotionata , isi simtea inima care nu mai avea multe si iesea din piept . Orajii trandafirii se vedeau usor in lumina soarelui . Pe cum mergea Sakura pe covorul auriu asa si lumea isi intorcea capul . Era intradevar o mireasa frumoasa . 
Ceremonia a avut loc iar Itachi si Sakura au spus "da" si si-au unit destinele . Dupa ce nunta a trecut , s-a ridicat o statuie unde era Sakura si Itachi . Acea statuie simboliza dragostea care invinge mereu . Mikoto si Sakura erau cunoscute caa cele mai bune doctorite si si cele mai blande persoane . Itachi si tatal sau aveau afaceri impreuna iar Sasuke a fost dezmostenit si aruncat in temnita pe viata . 
Itachi , Sakura si micul lor au trait fericiti , s-au iubit si au avut grija unul de celalalt . Si sa nu uitati : Dragostea nu ocoleste pe nimeni iar dupa mult rau persoana iubita o sa-ti fie alaturi . 
THE END !

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum