Pentru a avea acces deplin la funcţiile forumului şi pentru a putea folosi chatul, va trebui să te inregistrezi!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

HoShIkOo!

la data de Joi 16 Noi - 11:24

Fondator forum

Pentru cei care nu a'ti citit primul volum -->

Prolog

Pov. Autor:

Ce este iubirea? Sau cea mai bună intrebare este cum ar fi oamenii de pe acest Pământ daca nu ar exista iubirea? Iar in cazul Sakurei, iubirea era si este una înselătoare... V-am băgat cu totul ceata? Atunci  sa ne amintim putin de întâmplările care au existat in  volumul 1 din Amurg-ul vietii .
Flashback
Sakura s-a mutat in Los Angeles cu tatal ei care este un avocat de succes. Cu timpul a cunoscut persoane noi si de asemenea s-a îndrăgostit de un băiat brunet cu ochii negrii, care era foarte misterios. Acest băiat cu numele Uchiha Sasuke era un vampir care părea din punctul de vedere al Sakurei un om minunat, si asa au inceput sa fie impreuna alaturi unul de altul. Pana cand intr-O zi cand mergea cu el spRe Paris pentru a-Si petrece sărbătorile de iarnă si ziua de nastere alaturi de el,  lucrurile iau o întorsătură radicala, Sasuke s-a dovedit un vampir care doar tanjea dupa sângele ei . Iar asta ii pune viata sa in pericol.

The end flashback

Acum probabil sunteti curiosi  cum se vor desfasura lucrurile. Dacă Sasuke o omoară pe Sakura? Ce se va întâmpla intre cei doi? Veti afla in primul capitol din volumul 2. 

Ultima editare efectuata de catre HoShIkOo! in Dum 10 Dec - 18:55, editata de 4 ori

Buna!Sunt HoShiKo,fondatoarea acestui forum!
Daca esti nou te rog treci mai intai aici Regulamente
De asemenea ar fi frumos sa te prezinti asa cum se cuvine nu?Prezinta-te
Ai vreo propunere pentru noi?Atunci posteaza aici :Propuneri

Vezi profilul utilizatorului http://inuka.justgoo.com
Cineva

la data de Mier 22 Noi - 20:07

Membru forum
Membru forum
si acum to ce ne ramane de facut este sa astpetam   http://www.smiley-fa http://www.pic4ever.

Vezi profilul utilizatorului
HoShIkOo!

la data de Vin 24 Noi - 13:09

Fondator forum

Dati drumul la videoclip inainte de a citi.  http://www.smiley-fa
UNU
Pov. Saku:

Degetele lui imi atingeau spatele delicat, abia apăsând, dar chiar si-asa imi trimiteau unde de soc prin trup. Apoi, încet, palmele imi mângâiau pielea, coborandu-mi pe coaste, până când ajunseră să mi se odihnească în cuburile soldurilor. Imediat aud în ureche i-am simțit buzele apăsându-mi gâtul, urmand o noua sărutare puțin mai jos de locul unde m-a muscat adineauri fără tragere de inima, apoi altă sărutare, si alta ... Buzele i s-au mutat de la gat la obraz si apoi, in cele din urmă, mi-au găsit buzele mele trandafirii. Ne-am sărutat, imbratisandu-ne strâns, desi încă tremur de la socul pe care l-am trăit în acele clipe îngrozitoare; deci cum spuneam ne-am sărutat si îmbrățișat strâns, sângele-mi ardea în vene si ma simteam mai vie decat oricand in aceste clipe. Îl iubeam, il iubeam pe Sasuke atât de mult, incat ma făcea sa uit cele intamplate, dar ca sa revin cu picioarele pe Pământ...

Saku: Sasuke ...
Sasu: Da, spune. Ce s-a întâmplat? 
Îmi răspunde încă ținându- mă in bratele sale puternice.
Saku: De ce ai facut, ce ai facut mai devreme? Tu stii cat ma doare, nu ma doare atat de tare ca m-ai muscat, cat ma doare ca ai facut acest gest. Credeam ca esti altfel! Am crezut in tine si in cuvintele tale ca o fraiera  si am  cazut in capcana dragostei, dar ce zic eu aici de dragoste pentru ca că doar eu am purtat-o, in timp ce tu ... 
Nu am mai rezistat asa ca am dat drumul lacrimilor care se scurgeau pe obraji mei ajungand cu repeziciune pe parchet.
Nu puteam intelege cum de totul a fost atât de fals in jurul meu. Nu stiam ce va urmă, ce sa fac mai departe, imi era frică sa-i spun sa ne despărțim il iubeam încă si imi era frică de reactia lui, daca se răzbuna in nu stiu eu ce fel pe mine ...
Sasu: Sakura, nu am mai rezistat, este adevarat ca am vrut sângele tau, de ce crezi că te-am băgat in seama. Încă din prima zi. Stiam ca o sa vi la scoala noastra. Sora mea Yuki a prevazut totul. Cand vi, cum arăți, ca vom ajunge sa ne iubim. Dar sa stii ca ceea ce vede ea e doar o previziune a ceea ce poate urma, dar viitorul se poate schimba oricand. Iar sângele tau, are ceva aparte, dar doar atata trebuie sa stii momentan ....

M-am întors spre el şi am clipit de câteva ori. Nu intelegeam absolut deloc ce vroia sa spuna. Cum adica sangele meu are ceva aparte, adica e intr-un fel special sau cum... Simteam cum ma cuprinde o melancolie, inca nu puteam crede ceea ce a facut si ceea ce spune mi se parea fara sens.
Simteam cu Pamantul fuge de sub picioarele mele, analizez cu atentie fiecare detaliu pe care-l stiu. Deci este vampir stiam din spusele lui ca se hraneste cu sangele de la animale, dar se pare ca nu este asa din cate se pare, bun , si acum imi spune ca am un sange aparte. Ciudat.

Sper ca va plăcut scuze ca este scurt. Pe data viitoare 
 Zbey!

HoShIkOo!

la data de Mar 5 Dec - 16:30

Fondator forum

DOI

Pov. Saku: 

Stau si ma gandesc, cum de m-am nimerit exact eu sa fiu sufletul  pereche al acestui bautor  de sange. Desi la inceput mi-a placut  prezența lui 24 din 24 in viata  mea, acum insa numai e asa. Desi  mai am urme de indoiala, in în sufletul meu in ceea ce-l priveste, totul s-a transformat in iubire. Am trecut prin multe si desi uneori imi mai ascunse anumite lucruri sau imi face lucruri care n-ar trebui, exemplu fiind faptul ca acum ceva timp eram doar o prada in bratele sale puternice, eram si probabil ca inca sunt considerata un recipient unde intotdeauna poate sa-Si satisfaca foamea... 
Sasu: Iubito la ce te gândesti?
Saku: La nimic. se pare ca nu a fost concentrat la ceea ce gândeam.
Sasu: De ce ma minți?
Saku: Nu te mint. De ce te-as minti?
Sasu: Pentru ca te gandeai la noi si la ceea ce s-a intamplat între noi si-mi spui ca nimic?
Saku: De ce imi citesti gandurile?
Sasu: Vorbeam cu tine si nu ma bagai in seama.
Ma incrunt la el, cu bratele încrucisate la piept, ma întorc cu spatele la el.
Sasu: Stii, este cea mai mare gresala, prima regula in prezenta unui vampir Nu intoarce spatele.imi sopteste la ureche de parcă ar fi fost lume in camera si nu vroia sa audă ceea ce spune.
 Ma întorc cu fata spre el, încă încruntata ...
Saku: Sa nu ai vaga impresie ca lucrurile vor fi in continuare asa cum vrei ...
Sasu: Atunci, cum? intreaba in timp ce-si asează bratele sale puternice si reci pe talia mea.
Saku: Nu mai vreau sa am de-a face cu tine! Vreau sa ma lasi o data si pentru totdeauna in pace! Pentru tine sunt si am fost doar un recipient de hrana pe care-l folosesti atunci cand ai tu chef.
Începe să se uite cu răceală in ochii mei verzi, emana numai răutate. Mă dau doi pasi  datorita faptului ca imi provoca-se o stare de nesiguranta. Pune un picior in fata celuilalt, clipesc, se putea citi in ochii mei verzi care acum si-au pierdut din strălucire, faptul ca eram distrusa spiritual.
Nu mai suportam toata atmosfera asta apasatoare, care cu fiecare clipa inima mea se făcea din ce in ce mai mica.
Nici macar nu mai stiu de cat timp stau in în camera asta. Am pierdut numarul minutelor sau orelor. Usa este larg deschisa, probabil lasa-ta asa te tipul ala cu ochi albastri, insa nu pot iesi, deoarece afurisitul de vampir m-ar putea opri fara niciun efort. Nu mai am lacrimi sa  plang, nu mai am putere sa fac mai nimic. Privesc in jur, mi de scenarii despre ce vrea de la mine traversandu-mi mintea. Poate vrea doar sa ma chinuie, sau poate sunt doar hrana lui cand i se va face foame. Dar de ce a spus că trebuie să mă tina in siguranta  atunci cand eram la inceput de relatie , de ce tot timpul ma apara de orice individ care-mi doream raul? Trebuie sa mai fie ceva la mijloc. "Ahhh, la naiba ca nu mai inteleg absolut nimic, de ce a spus ca am un sange aparte ... ce a vrut sa spuna cu asta. Sunt sigură ca e ceva... "
Sasu: Crede-ma, daca as fi intentionat  sa te chinui "mda, se pare ca iar mi-a citit gandurile, nu pot pare avea un gand fara ca acesta sa se bage?! Aaa!" urlând in interiorul meu. - as fi găsit alte modalitati mult mai satisfăcătoare. Iar ca "hrana" spune el făcând semnul de ghilimele la propriu, lumea e plina de oameni, de ce m-as opri la tine? se aude vocea satisfăcută a lui Sasuke care acum se afla in pragul usii care e deschisă.
Saku: Nu ma intereseaza ce metode sadice de a ma chinui ai in cap, Ok? Ce vrei?
Raman nemiscata uitandu-ma cu o ura in privire in ochii brunetului. Nu-mi mai pasa de ce venisem aici, nu-mi mai pasa de nicio sărbătoare sau zi de nastere, oricum el a spulberat absolut tot cu egoismul lui si cu minciunile pe care le aduce zilnic in discutiile noastre. Tot ce îmi doresc acum este sa merg acasă, unde intotdeauna m-am simtit bine, nu, nu la casa tatălui meu care e in Los Angeles. Ci in Londra acolo unde am stat cu mama si cu Tatal cel vitreg Cristi. Stiu ca mama ma va primi cu bratele deschise. Iar tata va fi trist, dar o sa- o asigur ca totul va fi bine si ca asa e mai bine pentru mine, o sa inteleaga până la urmă... 
Sasu: Haide, iubito, imi spune el cand se apropie de mine, poti pleca linistită...
Saku: Cum, vreau sa plec, chiar din clipa aceasta, crede- ma, nu mai vreau sa-ti vad aceasta mutra... Dar uiti un mic detaliu, in momentul de fata suntem intr- o tara străină, iar eu sunt fata, chiar crezi că ar fi in regula ca eu sa plec acuma, avand in vedere ca e deja seara si acum pe străzi circula numai nebuni? Nu normal, de ce te-ar interesa... spun eu cu o voce stinsă, lansând capul în jos.
 Acestea fiind spuse dau sa ies din camera, dar sunt oprită de mana lui Sasuke de încheietura. Mi- o smulg cu putere, ma uit cu tristețe la el ...
Arcuindu-mi un ultim zâmbet, merg si mi iau bagajul din hol. Cobor scările, ajung- sa in livingul hotelului il observ pe acela care m-a  adus aici practic cu forta, observ ca acum se uita in ochii mei, ah acei ochi albastri, se pare ca iar dau de ei. Se apropie amenințător de mine, afiseaza un zâmbet pervers.."Oare ce vrea de la mine si acesta? Cine este până la urmă?"

Sper ca va placut. Nu uitati sa lasa-ti un com sau macar sa da-ti un vot! "+" 
Pe data viitoare.
Pana atunci sa auzim numai de bine! 

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

creează un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog